Przejdź do głównej zawartości

Koniec konkursu Daj Się Poznać 2017

Nadszedł 31 maja 2017, a więc koniec konkursu Daj Się Poznać 2017.
Jestem bardzo wdzięczny. Wdzięczny Społeczności konkursu i Maćkowi Aniserowiczowi. Społeczności za możliwość czytania fantastycznych wpisów. Za burzliwe dyskusje na Slacku o konkursie, programowaniu, czy polityce. Maćkowi za to, że zorganizował pierwszy i najlepszy konkurs dla bloggerów technologicznych w Polsce.

Wiele się nauczyłem przez ten czas od Was - uczestników DSP. Mój dev i blog skill poszybował dzięki Wam o kilka poziomów do góry. Życzę każdemu z Was, abyście prowadzili regularnie Wasze blogi przynajmniej do następnej edycji konkursu. Dzięki za wszystko. Do następnego.

Pozdrawiam
Michał Kuliński



Komentarze

  1. Gratulacje! Udało się nam, było ciężko ale dotrwaliśmy ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki nrm.
      To było coś! Tobie też gratuluję. Szczególnie podziwiam Twoje wysokie zaangażowanie dla społeczności. Robisz dobrą robotę!

      Usuń
  2. Odpowiedzi
    1. Dzięki Pawle.

      Życzę tobie wielu sukcesów i rozwoju Twojego naprawdę dobrego bloga.

      Usuń
  3. Gratulacje! Propsy za wytrwałość! :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki Dawid.
      Tobie też gratuluję stworzenia miniserii o tworzeniu chatbotów. Życzę Ci, żeby Twoje chatboty zdały kiedyś test Turinga.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kursy IT na Pluralsight. Dlaczego warto?

Bardzo sobie cenię kursy na Pluralsight. Mam wrażenie, że każdy kurs, który przeszedłem na tej platformie, w dużym stopniu podniósł moje zdolności. Wiem, dostęp do tej platformy nie jest tani, ale w mojej ocenie warty swojej ceny. To nie jest reklama, ale forma entuzjazmu jaki mam do tej formy samodoskonalenia. O to kilka punktów pokazujących ofertę tego serwisu i dlaczego warto skorzystać: Pluralsight to kursy z Javascript, C#, Java, Angular, Python, MySQL i wielu innych technologii i umiejętności. Kursy na Pluralsight w większości mają wyższą jakość niż te, które możemy znaleźć na przykład na YouTube. Są wyselekcjonowane, mają wysoką jakość dźwięku i obrazu. Często wgryzają się głęboko w dany problem daleko poza standardowe „Hello World” danej technologii. Twórcy Pluralsight to często osoby znane ze świata IT i konferencji branżowych, jak: Scott Hanselman, Microsoft John Somnez, SimpleProgrammer.com John Skeet, Google Pluralsight udostępnia funkcjonalność ścieżek – paths.

Algorytm Dijkstry

Byłem jednego dnia na SCNA , i ktoś zagadnął mnie o TDD i algorytm Dijkstry . Zastanawiał się, czy można znaleźć sekwencję testów, która zaprowadzi do tego algorytmu. To wyglądało mi na fajne, krótkie ćwiczenie, więc zdecydowałem się spróbować. Poniższy tekst jest luźnym tłumaczeniem wpisu bloga Roberta Cecila "Wujka Boba" Martina ze strony: https://blog.cleancoder.com/uncle-bob/2016/10/26/DijkstrasAlg.html Proszę o komentarze, jeżeli ta luźność jest zbyt daleko posunięta. Zacząłem tak, jak zwykle; przez odpalenie ograniczonego przypadku testowego. public class MinPathTest { @Test public void nothing() throws Exception { } } Algorytm Dijkstry jest prostym sposobem znajdowania najkrótszej drogi w grafie o krawędziach mających konkretną długość. Podając węzeł startowy i końcowy, algorytm wskaże, jaka jest najkrótsza ścieżka i jaka jest jej długość. A więc już od samego początku są ciekawe decyzje do podjęcia. W jaki sposób p

Podstawy Programowania Funkcyjnego Epizod 3

Czy wszystkie Zasady Się Zmieniają? Kiedy tylko zaczynamy używać nowego paradygmatu , porównujemy z nim nasze dotychczasowe zasady i nawyki. Pytamy siebie czy te wszystkie zasady i nawyki są poprawne w kontekście tego nowego paradygmatu. Rozważ, dla przykładu: Test Driven Development . Czy nadal jest poprawne w Programowaniu Funkcyjnym? Jeżeli tak, to jak się do tego zabierzesz? Poniższy tekst jest luźnym tłumaczeniem wpisu bloga Roberta Cecila "Wujka Boba" Martina z dnia 07 stycznia 2013 ze strony: https://blog.cleancoder.com/uncle-bob/2013/01/07/FPBE3-Do-the-rules-change.html Proszę o komentarze, jeżeli ta luźność jest zbyt daleko posunięta. Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie spróbujmy napisać prosty funkcyjny program: Word Wrap (zawijanie tekstu). Wymagania są proste. Mając napis złożony ze słów, oddzielonych pojedynczymi spacjami