Kursy IT na Pluralsight. Dlaczego warto?


Bardzo sobie cenię kursy na Pluralsight. Mam wrażenie, że każdy kurs, który przeszedłem na tej platformie, w dużym stopniu podniósł moje zdolności. Wiem, dostęp do tej platformy nie jest tani, ale w mojej ocenie warty swojej ceny. To nie jest reklama, ale forma entuzjazmu jaki mam do tej formy samodoskonalenia. O to kilka punktów pokazujących ofertę tego serwisu i dlaczego warto skorzystać:
 1. Pluralsight to kursy z Javascript, C#, Java, Angular, Python, MySQL i wielu innych technologii i umiejętności.
 2. Kursy na Pluralsight w większości mają wyższą jakość niż te, które możemy znaleźć na przykład na YouTube. Są wyselekcjonowane, mają wysoką jakość dźwięku i obrazu. Często wgryzają się głęboko w dany problem daleko poza standardowe „Hello World” danej technologii.
 3. Twórcy Pluralsight to często osoby znane ze świata IT i konferencji branżowych, jak:
  1. Scott Hanselman, Microsoft
  2. John Somnez, SimpleProgrammer.com
  3. John Skeet, Google
 4. Pluralsight udostępnia funkcjonalność ścieżek – paths. Na przykład „ścieżka C#”, „ścieżka JavaScript”. Najpierw sprawdza przez testy, jak sobie radzisz w danej technologii, a potem proponuje kursy w danej technologii. Cały czas trackuje postępy w formie wykresów.
 5. Pluralsight to także dostęp do serwisu CodeSchool (od 2014) umożliwiającego naukę kodowania bezpośrednio w przeglądarce, bez instalowania niezbędnych środowisk programistycznych.
  1. CodeSchool dostarcza kursy w atrakcyjnej wizualnie formie. Każdy kurs wyróżnia się specyficzną czołówką, motywem przewodnim np. (Rails for Zombies)
  2.  Po każdym filmie szkoleniowym uczestnik ma okazję zmagać się z serią zadań, które sprawdzają opanowanie materiału
  3. CodeSchool dostarcza bogatą bazę Screencastów, na których autorzy kursów kodują na żywo.
 6.  Kursy Pluralsight to nie tylko kursy:
  1. dla programistów:
   1. Web Development, Mobile Development, JavaScript, C#, Python, Node.js, C++, Ruby on Rails, Java, React
  2. Ale także dla DevOpsów:
   1. IT Certifications, Security, Database Administration, Virtualization, IT Networking, Servers, Microsoft Office, Windows Server, Microsoft Windows OS, Linux, Cloud Computing, Docker
  3. Czy grafików komputerów i twórców interaktywnych:
   1.  Game Design, Game Art, Game Programming, 3D Design, VFX, Graphic Design, Photoshop, Web Design
 7. Kursy Pluralsight możesz oglądać w przeglądarce, na smartfonach, na smart TV z dostępem do Internetu, czy w aplikacji Windows offline bez dostepu do Internetu po wcześniejszym ściągnięciu kursu.
 8.  Jeżeli męczysz się z jakimś problemem za dodatkową dopłatą (około 1$/minutę) Pluralsight dostarcza możliwość zdzwonienia się 1 na 1 z ekspertem z danej dziedziny.
Dla niezdecydowanych lub mniej zasobnych w gotówkę, chętnych do samokształcenia, podaję link do alternatywnych platform:

8 komentarzy:

 1. Pluralsight to dobra opcja, sam z niej jakiś czas temu korzystałem. Dobra alternatywa dla tych którzy chcą znaleść sporo materiału w jednym miejscu. Polecam każdemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Andrzej za polecenie Pluralsight. Sam właśnie robię szkolenia z Salesforce. Prelegentami są ludzie, którzy zjedli zęby na platformie. Często podają sztuczki i kruczki, dzięki którym udaje mi się zaoszczędzić godziny szukania i debugowania.

   Usuń
 2. Pluralsight jest świetny. Dodam może że Microsoft w ramach programu Dev Essentials pozwala na dostęp przez 3-6 miesięcy. Studenci mający dostęp do MSDN też jeszcze niedawno mogli przez jakiś czas korzystać za free i pewnie nadal tak jest.

  Jeśli ktoś ma taką okazję - koniecznie warto skorzystać i zobaczyć jaka to wartość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Paweł.
   Dzięki za komentarz. Dobrze mówisz - warto korzystać, póki jest okazja. Dodam jeszcze, że mając dostęp do Pluralsight ma się także dostęp do Code School, a tam wiele ciekawych kursów m.in. HTML, CSS, Javascript a ostatnio nawet ASP.Net i C#.

   Usuń
 3. z YT też się można wiele nauczyć, jednak jak mamy nauczyć się programowania na wysokim poziomie to warto stawiać na tego typu szkolenia, kursy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem tego zdania, że jeśli tylko kursy coś wnoszą, to jak najbardziej warto z nich korzystać, jeśli jest możliwość. Dla mnie bardzo ważne są kursy UX Designer i teraz znalazłam takowy na stronie https://futurecollars.com/pl/ux-designer/

  OdpowiedzUsuń