Kursy IT na Pluralsight. Dlaczego warto?


Bardzo sobie cenię kursy na Pluralsight. Mam wrażenie, że każdy kurs, który przeszedłem na tej platformie, w dużym stopniu podniósł moje zdolności. Wiem, dostęp do tej platformy nie jest tani, ale w mojej ocenie warty swojej ceny. To nie jest reklama, ale forma entuzjazmu jaki mam do tej formy samodoskonalenia. O to kilka punktów pokazujących ofertę tego serwisu i dlaczego warto skorzystać:
 1. Pluralsight to kursy z Javascript, C#, Java, Angular, Python, MySQL i wielu innych technologii i umiejętności.
 2. Kursy na Pluralsight w większości mają wyższą jakość niż te, które możemy znaleźć na przykład na YouTube. Są wyselekcjonowane, mają wysoką jakość dźwięku i obrazu. Często wgryzają się głęboko w dany problem daleko poza standardowe „Hello World” danej technologii.
 3. Twórcy Pluralsight to często osoby znane ze świata IT i konferencji branżowych, jak:
  1. Scott Hanselman, Microsoft
  2. John Somnez, SimpleProgrammer.com
  3. John Skeet, Google
 4. Pluralsight udostępnia funkcjonalność ścieżek – paths. Na przykład „ścieżka C#”, „ścieżka JavaScript”. Najpierw sprawdza przez testy, jak sobie radzisz w danej technologii, a potem proponuje kursy w danej technologii. Cały czas trackuje postępy w formie wykresów.
 5. Pluralsight to także dostęp do serwisu CodeSchool (od 2014) umożliwiającego naukę kodowania bezpośrednio w przeglądarce, bez instalowania niezbędnych środowisk programistycznych.
  1. CodeSchool dostarcza kursy w atrakcyjnej wizualnie formie. Każdy kurs wyróżnia się specyficzną czołówką, motywem przewodnim np. (Rails for Zombies)
  2.  Po każdym filmie szkoleniowym uczestnik ma okazję zmagać się z serią zadań, które sprawdzają opanowanie materiału
  3. CodeSchool dostarcza bogatą bazę Screencastów, na których autorzy kursów kodują na żywo.
 6.  Kursy Pluralsight to nie tylko kursy:
  1. dla programistów:
   1. Web Development, Mobile Development, JavaScript, C#, Python, Node.js, C++, Ruby on Rails, Java, React
  2. Ale także dla DevOpsów:
   1. IT Certifications, Security, Database Administration, Virtualization, IT Networking, Servers, Microsoft Office, Windows Server, Microsoft Windows OS, Linux, Cloud Computing, Docker
  3. Czy grafików komputerów i twórców interaktywnych:
   1.  Game Design, Game Art, Game Programming, 3D Design, VFX, Graphic Design, Photoshop, Web Design
 7. Kursy Pluralsight możesz oglądać w przeglądarce, na smartfonach, na smart TV z dostępem do Internetu, czy w aplikacji Windows offline bez dostepu do Internetu po wcześniejszym ściągnięciu kursu.
 8.  Jeżeli męczysz się z jakimś problemem za dodatkową dopłatą (około 1$/minutę) Pluralsight dostarcza możliwość zdzwonienia się 1 na 1 z ekspertem z danej dziedziny.
Dla niezdecydowanych lub mniej zasobnych w gotówkę, chętnych do samokształcenia, podaję link do alternatywnych platform:

5 komentarzy:

 1. Pluralsight to dobra opcja, sam z niej jakiś czas temu korzystałem. Dobra alternatywa dla tych którzy chcą znaleść sporo materiału w jednym miejscu. Polecam każdemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Andrzej za polecenie Pluralsight. Sam właśnie robię szkolenia z Salesforce. Prelegentami są ludzie, którzy zjedli zęby na platformie. Często podają sztuczki i kruczki, dzięki którym udaje mi się zaoszczędzić godziny szukania i debugowania.

   Usuń
 2. Pluralsight jest świetny. Dodam może że Microsoft w ramach programu Dev Essentials pozwala na dostęp przez 3-6 miesięcy. Studenci mający dostęp do MSDN też jeszcze niedawno mogli przez jakiś czas korzystać za free i pewnie nadal tak jest.

  Jeśli ktoś ma taką okazję - koniecznie warto skorzystać i zobaczyć jaka to wartość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Paweł.
   Dzięki za komentarz. Dobrze mówisz - warto korzystać, póki jest okazja. Dodam jeszcze, że mając dostęp do Pluralsight ma się także dostęp do Code School, a tam wiele ciekawych kursów m.in. HTML, CSS, Javascript a ostatnio nawet ASP.Net i C#.

   Usuń
 3. z YT też się można wiele nauczyć, jednak jak mamy nauczyć się programowania na wysokim poziomie to warto stawiać na tego typu szkolenia, kursy.

  OdpowiedzUsuń

Programisto! Revolucja #R to opcja polityczna dbająca o to abyś mógł zarabiać adekwatnie do umiejętności, abyś nie tracił pieniędzy na rzecz opiekuńczego państwa i abyś mógł mieszkać i pracować w Polsce bez potrzeby emigracji zarobkowej.
Dołącz do Rewolucji! Join the Revolution! #R


Odwiedż stronę r-us.com, aby przyjrzeć się programowi politycznemu Revolution #R lub


Zasubskrybuj telewizję MaxTVGo -> jedyną telewizję, którą warto dzisiaj oglądać na maxtvgo.com


Grupa otwarta na Facebooku. Kliknij na obrazek: