Przejdź do głównej zawartości

Przeprosiny



Poniższy tekst jest luźnym tłumaczeniem wpisu Roberta Cecila "Wujka Boba" Martina z dnia 11 maja 2014 ze strony:

Będącego przeprosinami za tytuł starej wersji wpisu bloga ze strony:


Pierwsza wersja tego wpisu z bloga była nazwana Frameworkowa Chłosta. Spróbowałem porównać kod, który wykorzystuje jakiś framework do konkubin w haremie. Myślałem, że moje komentarze są sprytne i śmieszne; ale wiele ludzi uznało je za obraźliwe.
Szczerze przepraszam za tę obrazę, nie było to zamierzone. Złamałem prawo Dona Normana:
Jeśli myślisz, że coś jest sprytne i wyrafinowane, uważaj, to jest najprawdopodobniej twój brak umiaru.
Spróbuję uniknąć takich błędów w przyszłości. Doceniam rozmowę o nich i mam nadzieję, że będzie ona kontynuowana konstruktywnie.
Pozwólcie, że ujmę to w ten sposób. Mój oryginalny wpis naraził kobiety na zestaw naprawdę kiepskich żartów. Ani to nie było moim zamierzeniem. Ani nie zauważyłem, że to zrobiłem. Wskazano mi to później; i zgodziłem się z tym i przeprosiłem. Wierzę, że postąpiłem słusznie.
Wskazanie, że stałeś/aś się obiektem bardzo słabych żartów jest rzeczą honorową. Nie ma nic złego w tym, że wstałeś/aś i powiedziałeś/aś: "Nie chcę być traktowany/a w ten sposób".
Mam 50`000 followersów na Twitterze. Jeśli niezamierzenie popełnię głupi żart i nie poprawię go, inni mogą zadecydować, aby mnie naśladować. Nie chcę tego.
Więc do tych, którzy uważają, że ugiąłem się pod jakimś rodzajem presji, mówię: nie macie racji. Poprawiłem mój wpis, bo się myliłem.


Powyższy tekst jest luźnym tłumaczeniem wpisu Roberta Cecila "Wujka Boba" Martina z dnia 11 maja 2014 ze strony:

Będącego przeprosinami za tytuł starej wersji wpisu bloga ze strony:


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kursy IT na Pluralsight. Dlaczego warto?

Bardzo sobie cenię kursy na Pluralsight. Mam wrażenie, że każdy kurs, który przeszedłem na tej platformie, w dużym stopniu podniósł moje zdolności. Wiem, dostęp do tej platformy nie jest tani, ale w mojej ocenie warty swojej ceny. To nie jest reklama, ale forma entuzjazmu jaki mam do tej formy samodoskonalenia. O to kilka punktów pokazujących ofertę tego serwisu i dlaczego warto skorzystać: Pluralsight to kursy z Javascript, C#, Java, Angular, Python, MySQL i wielu innych technologii i umiejętności. Kursy na Pluralsight w większości mają wyższą jakość niż te, które możemy znaleźć na przykład na YouTube. Są wyselekcjonowane, mają wysoką jakość dźwięku i obrazu. Często wgryzają się głęboko w dany problem daleko poza standardowe „Hello World” danej technologii. Twórcy Pluralsight to często osoby znane ze świata IT i konferencji branżowych, jak: Scott Hanselman, Microsoft John Somnez, SimpleProgrammer.com John Skeet, Google Pluralsight udostępnia funkcjonalność ścieżek – paths....

Bicie piany

Czy słyszałeś o tym gościu, który powiedział, że Object Oriented to przeżytek? No nie. Następny. Co powiedział? Opisał wszystkie obietnice OO, i jak żadna z nich tak naprawdę nigdy nie została spełniona i o tych wszystkich możliwościach OO, które kosztują więcej, niż są warte i że funkcjonalne programowanie jest lepsze i ... Phi. Tak słyszałem już to wcześniej. No, więc OO jest martwe, leży i kwiczy i możemy przejść dalej. Przejść dalej do czego? Co? No do NASTĘPNEJ WIELKIEJ RZECZY oczywiście. Aaaa, do tego. Czy wiesz już co to jest? Nie bałdzo, ale jestem podekscytowany na myśl o mikroserwisach; jaram się Elixirem; i słyszałem, że React jest fantastyczny; i ... Tak, tak. Bicie piany. Dałeś się nabrać na bicie piany. Co? Co masz na myśli. Przecież mamy takie wspaniałe czasy. Tak naprawdę postrzegam te czasy jako depresyjne. Ale dlaczego? Przecież co kilka dni wyskakują nowe wspaniałe technologie! Wspinamy się na coraz wyższe szczyty. Phi. To, co tak napraw...

Podstawy Programowania Funkcyjnego Epizod 3

Czy wszystkie Zasady Się Zmieniają? Kiedy tylko zaczynamy używać nowego paradygmatu , porównujemy z nim nasze dotychczasowe zasady i nawyki. Pytamy siebie czy te wszystkie zasady i nawyki są poprawne w kontekście tego nowego paradygmatu. Rozważ, dla przykładu: Test Driven Development . Czy nadal jest poprawne w Programowaniu Funkcyjnym? Jeżeli tak, to jak się do tego zabierzesz? Poniższy tekst jest luźnym tłumaczeniem wpisu bloga Roberta Cecila "Wujka Boba" Martina z dnia 07 stycznia 2013 ze strony: https://blog.cleancoder.com/uncle-bob/2013/01/07/FPBE3-Do-the-rules-change.html Proszę o komentarze, jeżeli ta luźność jest zbyt daleko posunięta. Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie spróbujmy napisać prosty funkcyjny program: Word Wrap (zawijanie tekstu). Wymagania są proste. Mając napis złożony ze słów, oddzielonych pojedynczymi spacjami...